Wyjazd do kina

 Wyjazd do kina

4 listopada uczniowie klas I – III wybrali się do Multikina w Elblągu na nową, animowaną wersję bajki- „Pinokio”.

Opowiada ona o drewnianym pajacyku, któremu rósł nos od kłamstw i który marzył, by zostać prawdziwym chłopcem. Główny bohater wyrzeźbiony z drewna przez samotnego stolarza Dżepetta,  jest niesfornym wychowankiem i przez większą część bajki nie wzbudza sympatii. Ma ogromny apetyt i niespożytą energię. Jego stwórca jest wyjątkowo łagodnym i skorym do poświęceń ojcem. Pinokio doświadcza wielu trudnych lekcji i kiedy odnajdują się wreszcie z Dżepettem staje się prawdziwym dzieckiem.

 

Bajka adresowana jest do najmłodszych i bardzo się dzieciom spodobała. Jest ona z morałem, więc opowiada i uczy o rzeczach ważnych.

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga