Sprawdzian Szóstoklaisty

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

1 kwietnia (nie był to żart) uczniowie VI klasy pisali egzamin, który składał się z dwóch części: język polski i matematyka oraz język angielski.

 

Zmagania z testem szóstoklasisty rozpoczęły się o godz. 9. Część pierwszą uczniowie pisali przez 80 minut. Następnie po przerwie o godz. 11.45 zasiedli do testu językowego. Zadania sprawdzały wiedzę nabyta w trakcie sześciu lat nauki w szkole podstawowej. W pierwszej części uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z tekstem o inteligencji słoni. Pojawił się również komiks o dwóch malarzach. Trzeba było także napisać opowiadanie o tajemniczym pudełku. W zadaniach dotyczących matematyki trzeba było natomiast obliczać procenty, pola oraz objętość figur. Potrzebna była również umiejętność obliczania ułamków. Na teście z języka angielskiego pojawiły m. in. się zadania ze słuchu, a także krótkie teksty i pytania do nich. Wszystkie zadania w tej części były zamknięte. Uczniowie byli zadowoleni po wyjściu z egzaminu i stwierdzali, że nie był zbyt trudny. Wyniki poznamy w końcu maja. Mamy nadzieje, że tak jak dziś wszyscy będa z nich zadowoleni.

 


Dzisiaj jest: Środa
21 Listopada 2018
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion