Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów Dnia Ziemi w dniu 24 kwietnia odbyło się spotkanie z Panią Aliną Rodziewicz – kierownikiem zespołu ds. dydaktycznych Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VI i klasa II.

 

 

Na wstępie opiekun kółka ekologicznego – Pani Urszula Butkiewicz przedstawiła cele i krótką historię obchodów Dnia Ziemi. Następnie Pani Alina Rodziewicz w oparciu o pokaz multimedialny zaprezentowała florę i faunę naszej najbliższej okolicy. Bardzo ciekawie opowiadała o zwyczajach niektórych zwierząt, jakie możemy spotkać w naszym sąsiedztwie i podczas leśnych spacerów. Omawiała także formy ochrony przyrody stosowane w Polsce. Mogliśmy podziwiać slajdy: chronionych gatunków roślin i zwierząt, pomników przyrody ożywionej, rezerwatów przyrody oraz przepiękne krajobrazy. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi były dla nas kolejną ciekawą lekcją z zakresu ekologii
i znajomości otaczającej nas przyrody.


 

Opracowała: Urszula Butkiewicz

 

 


Dzisiaj jest: Środa
21 Listopada 2018
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Do końca roku zostało 41 dni.
Zodiak: Skorpion