Wycieczka do Olsztyna

Wycieczka do Olsztyna

W piękny środowy poranek 17 czerwca 2015 uczniowie naszej szkoły z klas I-III wyjechali na wycieczkę do Olsztyna.

Najpierw udali się do Teatru Lalek, gdzie obejrzeli sztukę „Przygody Sindbada Żeglarza”

Sindbad to współczesny, młody bohater, który wyrusza w wędrówkę po lądach, wyspach, morzach i oceanach. Bohater przeżywa wiele niesamowitych przygód. Rzucony zostaje w ciąg ciekawych, fascynujących, ale i niebezpiecznych podróży. W trakcie tych wojaży ma okazję zakosztować trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzyć się z magią, potworami i czarem pięknych księżniczek, a także ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Z każdej opresji udaje mu się jednak wyjść cało, dzięki wrodzonej inteligencji i odrobinie szczęścia. Dlatego dzieci udały się wraz z nim w egzotyczną i pełną przygód podróż. Nie ruszając się z miejsca przeniosły się do wyśnionych krain. Przedstawienie rozgrywane było w wielu technikach teatralnych. Oprócz gry aktorskiej, wykorzystywane były w nim lalki, maski, cienie, przedmioty.

Następnie pojechali do Muzeum Przyrody, gdzie uczestniczyli w zajęciach „Ptaki Warmii i Mazur” oraz „Dlaczego Ptaki Latają”.


Później zwiedzili wystawę, na której zgromadzono ponad 250 gatunków zwierząt od żubra- największego współcześnie żyjącego lądowego ssaka Europy, po niewielkich rozmiarów owady. Na ekspozycjimogli obejrzeć, między innymi, maleńkie ryjówki, wspaniałe orły, ginące już krasaki, żółwia błotnego, czy dwumetrowego suma, a także wiele innych ciekawych przedstawicieli naszej fauny.

Na zakończenie pobytu w muzeum dzieci zakupiły sobie fajne pamiątki. W powrotnej drodze zatrzymały się w McDonalds w Ostródzie i zjadły pyszny obiad.

 

Wycieczka dostarczyła im wielu doznań i wzruszeń.


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran