Zakończenie Roku Szkolnego VI

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Tradycją stało się już w naszej szkole, że uczniowie najstarszej klasy uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego obchodzą w czwartek. Tak było również w tym roku. O 800 obchody rozpoczęto mszą świętą, odprawioną przez proboszcza parafii w Myślicach ks. Tomasza Browarka. We mszy uczestniczyła cała społeczność szkolna. Następnie uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły, a także zaproszenie goście zgromadzili się na szkolnym holu.

 

Szóstoklasiści, w swoim programie artystycznym podziękowali wszystkim swoim wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i przekazywanie wiedzy. Nie zapomnieli o pracownikach szkoły, dzięki którym jest ona czysta i bezpieczna, a szkolna stołówka serwuje pyszne obiady.


W żartobliwy sposób przypomnieli wszystkim ich szkolną historię od zerówki; do której przerażonych przyprowadzili ich rodzice; aż do dnia, kiedy przychodzi im opuścić jej mury. Po części artystycznej głos zabrali młodsi koledzy z klasy piątej. Żegnali każdego piękną różą i zdaniem, które z przymrużeniem oka przedstawiało opisywaną osobę.


Po piosence „Ale to już było” śpiewanej ostatni raz w naszej szkole głos zabrał Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Pan Marek Turlej. Wręczył nagrodę za najwyższy wynik uzyskany na Sprawdzianie Szóstoklasisty, którą otrzymała Magda Borowiec.


Nagrody od Wójta otrzymały również Iga Twardowska oraz Anastazja Karpiniak za uzyskanie najwyższych średnich ocen w tym roku szkolnym. Po wystąpieniu Wójta przyszedł czas na odebranie świadectw ukończenia szkoły podstawowej, które absolwentom wręczył Pan Dyrektor Sławomir Barnik. Oprócz świadectw wręczone zostały również nagrody za konkursy, dokonania sportowe oraz pomoc w szkolnym sklepiku.


Były piękne kwiaty, podarunki, życzenia i podziękowania, po czym szóstoklasiści oraz ich rodzice zaprosili grono pedagogiczne, pracowników oraz zaproszonych gości na poczęstunek do szkolnej stołówki, gdzie czekał na wszystkich przepyszny pożegnalny tort.

Drodzy absolwenci życzymy Wam powodzenia w Gimnazjum, do którego zaczniecie chodzić od września. Wszystkiego Najlepszego, Cieszcie się każdą chwilą życia i do zobaczenia.


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran