Przegląd piosenki 2016

PRZEGLĄD PIOSENKI MIKOŁAJKOWO-ŚWIĄTECZNEJ


W dniu 8 grudnia 2016 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzierzgoniu odbył się III Przegląd Piosenki Mikołajkowo-Świątecznej. Jego celem była popularyzacja kolęd i pastorałek związanych z Bożym Narodzeniem oraz stwarzanie okazji do rozwoju zdolności muzycznych występujących. Do konkursu zgłosiło się 39 uczestników, w czterech kategoriach wiekowych.

Najliczniejszą okazała się być kat. II , od 11 do 14 lat, wystąpiło w niej aż 17 uczestników. Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, swym zasięgiem bowiem obejmował nie tylko okoliczne gminy powiatu sztumskiego. Na konkurs przybyła młodzież m.in. z Susza, Pasłęka, Lubawy, czy Kurzętnika. Naszą szkołę reprezentowały: w kat. I , w wieku od 6 do 10 lat Maja Tumkiewicz z klasy III, która wykonując utwór „Kolędowy czas”, wyśpiewała II miejsce. Natomiast w kat. II wystąpiły Zuzia Gorczyca i Iga Twardowska z klasy VI. Każdy z uczestników wykonał jeden utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów było wykorzystanie instrumentów muzycznych. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział oraz słodką niespodziankę, a laureaci - za zdobycie I,II i III miejsc - pamiątkową statuetkę. Jury wręczając dyplomy i nagrody podkreśliło wysoki poziom przygotowania , a tym samym miało trudne zadanie oceniając uczestników – niełatwo jest występować na scenie, ale równie trudno jest oceniać uczestników. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!! Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran