Wigilia Szkolna 2016

WIGILIA SZKOLNA 2016

"Jest w moim kraju taki zwyczaj, że w dzień wigilijny

przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

 najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".


Wigilia kojarzy nam się przede wszystkim z uroczystą wieczerzą, stanowiącą wstęp do świąt Bożego Narodzenia, zaś Boże Narodzenie to święto o charakterze rodzinnym, wrośnięte głęboko i nierozerwalnie w naszą kulturę, obchodzone we wszystkich polskich domach.

 


Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. W przeddzień przerwy świąteczno-noworocznej odbyło się w naszej szkole wigilijne spotkanie opłatkowe. Tę wyjątkową uroczystość spędziliśmy na holu głównym szkoły . Przy odświętnie przygotowanych stołach zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pań Małgorzaty Lewandowskiej i Danuty Rygielskiej zaprezentowali program artystyczny o tematyce świątecznej. Można było też usłyszeć znane kolędy i pastorałki, od przepięknej i nastrojowej „Lulajże, Jezuniu” , po wesołą i mniej znaną „ A cóż z tą Dzieciną”.


Po części artystycznej dyrektor szkoły Sławomir Barnik , złożył wszystkim życzenia świąteczne , radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Świąt, które dadzą wszystkim trochę radości i odpoczynku. Po złożeniu życzeń nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem – symbolu chleba i wzajemnego przebaczania. Były też płynące z głębi serca życzenia. Po strawie duchowej przyszedł czas na „coś dla ciała”. W uroczystej atmosferze uczestnicy spotkania zasiedli do świątecznego poczęstunku. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowano stół z potrawami świątecznymi, owocami oraz słodkimi przekąskami.


Spotkanie opłatkowe wprowadziło wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Tak razem spędzony czas zostaje na długo w pamięci i sercu. Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec