Spotkanie z książką

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W W BIBLIOTECE

2 lutego 2017 roku uczniowie kl. I wraz z wychowawcą Danutą Rygielską wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Spotkanie z książką w bibliotece”. Podczas zajęć dokonano również uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej trojga pierwszaczków. Cele główne spotkania to: zapoznanie dzieci z biblioteką, propagowanie idei głośnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Uczniowie doskonale wiedzieli co to jest biblioteka, jak należy zachowywać się w niej i jak traktujemy wypożyczone książki. Chętnie odpowiadały także na zagadki, udowadniając tym samym, że znają większość popularnych bajek i baśni. Uczestnikom spotkania odczytano wiersz M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”, który następnie omówiono ze słuchaczami. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek, wypożyczyły również książki, które je zainteresowały. Spotkanie w bibliotece przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o bibliotece i ciekawym świecie książek.

 J. Michałko


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec