Konkurs Ekologiczny 2017

KONKURS EKOLOGICZNY

30 marca 2017 r. w gościnnych progach Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Iławie odbył się II etap XXII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Tegoroczne hasło przewodnie tych zmagań to „Aleje drzew i ich mieszkańcy”.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie. W konkursie udział wzięły czteroosobowe drużyny z 32 szkół podstawowych (klasy IV-VI) z województwa warmińsko-mazurskiego (powiat iławski, ostródzki) oraz województwa pomorskiego (powiat sztumski i kwidzyński). Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Uczniowie rozwiązując zadania konkursowe mogli, w obrębie drużyny konsultować ze sobą odpowiedzi.


Do Finału Konkursu, który odbędzie się 25 maja br. w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie, Jury zakwalifikowało 10 drużyn, które uzyskały najwyższą ilość punktów. Nasza drużyna w składzie: klasa  V: Bartosz Karwowska i Dawid Przewłocki; klasa VI:  Anastazja Karpiniak i Iga Twardowska – zajęła III miejsce osiągając 146 punktów. Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w finale.

Opracowała:

 

Urszula Butkiewicz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec