Konkurs Pożarniczy 2017

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ ETAP GMINNY


Dnia 21 marca 2017r. w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn   w Przezmarku odbył się etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.  ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest: popularyzowanie przepisów pożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej.W turnieju brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Myślic i Starego Dzierzgonia oraz Gimnazjum Publicznego im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku.

 

 Z naszej szkoły w turnieju brało udział sześcioro uczniów:

1) Wiktoria Statek

2) Anastazja Karpiniak

3) Natalia Onichimowska

4) Kacper Linkiewicz

5) Kingo Bochno

6) Iza Abramczyk

Opiekunem naszej drużyny jest pani mgr Halina Sielawa.      

Zmagania rozpoczęły się od rozwiązania testu pisemnego zawierającego 25 pytań, który był przepustką dla pięciu uczniów z każdej kategorii wiekowej do finału ustnego. Uczestnicy finału losowali pytania teoretyczne, na które udzielali odpowiadali za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali od 0 do 3 punktów. Wiedza uczestników była tak duża, że do wyłonienia zwycięzców komisja musiała zorganizować dogrywki.

Czworo z nas uzyskało wysokie wyniki i zakwalifikowało się do etapu powiatowego, który odbędzie się 5 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie

Anastazja Karpiniak I miejsce

Iza Abramczyk  III miejsce

Wiktoria Statek  IV miejsce

Kacper Linkiewicz V miejsce

Wszyscy zwycięzcy turnieju otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy.

Trzymajcie kciuki 5 kwietnia

 

                                                                                    Uczennica kl. V


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec