Festyn Zdrowia

FESTYN ZDROWIA


07 kwietnia 2017 roku uczniowie klas V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Myślicach wzięli udział w zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Malborku i Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu Festynie Zdrowia Gminy Stary Dzierzgoń. Celem festynu była integracja środowisk szkolnych oraz podniesienie wiedzy na temat wartości odżywczych produktów, zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem, a także wpływ aktywności fizycznej na potęgowanie zdrowia.

 

W Festiwalu Zdrowia brały udział 10-osobowe zespoły ze szkół podstawowych w Myślicach i w Starym Dzierzgoniu oraz gimnazjum w Przezmarku. Drużyny brały udział w następujących konkurencjach:

  • pokazie ćwiczeń kształtujących sylwetkę - „Wyginaj śmiało ciało”,

  • pracy plastycznej pt. „Owoce i warzywa – z nimi w walce o zdrowie się wygrywa”,


  • przygotowaniu zdrowej europejskiej kanapki,


  • konkursie wiedzy nt. Zdrowego Stylu Życia.


Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli Gminy Stary Dzierzgoń oraz przedstawicieli PSSE w Malborku.


Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji komisja uznała, że poziom zaangażowania oraz wiedzy był tak wyrównany, że wszystkim uczestnikom przyznała I miejsca. Uczniom wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu.


Dzisiaj jest: Środa
27 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia,
Rościmir, Rupert

Do końca roku zostało 280 dni.
Zodiak: Baran