Festyn Zdrowia

FESTYN ZDROWIA

07 kwietnia 2017 roku uczniowie klas V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Myślicach wzięli udział w zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Malborku i Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu Festynie Zdrowia Gminy Stary Dzierzgoń. Celem festynu była integracja środowisk szkolnych oraz podniesienie wiedzy na temat wartości odżywczych produktów, zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem, a także wpływ aktywności fizycznej na potęgowanie zdrowia.

W Festiwalu Zdrowia brały udział 10-osobowe zespoły ze szkół podstawowych w Myślicach i w Starym Dzierzgoniu oraz gimnazjum w Przezmarku. Drużyny brały udział w następujących konkurencjach:

• pokazie ćwiczeń kształtujących sylwetkę - „Wyginaj śmiało ciało”,

• pracy plastycznej pt. „Owoce i warzywa – z nimi w walce o zdrowie się wygrywa”,

• przygotowaniu zdrowej europejskiej kanapki,

• konkursie wiedzy nt. Zdrowego Stylu Życia.

Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli Gminy Stary Dzierzgoń oraz przedstawicieli PSSE w Malborku.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji komisja uznała, że poziom zaangażowania oraz wiedzy był tak wyrównany, że wszystkim uczestnikom przyznała I miejsca. Uczniom wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu.

10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka