SPOTKANIE Z POLICJĄ 2017

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZKAMI POLICJI

12 maja po raz kolejny naszą szkołę odwiedziły panie policjantki, Alicja Lityńska i Karolina Gastoł-Zawicka, z KPP w Sztumie. Funkcjonariuszki przeprowadziły z dziećmi pogadanki na różne tematy, wśród których były między innymi: bezpieczne poruszanie się po drodze i przechodzenie przez jezdnię, bezpieczne zabawy na terenie szkoły i przedszkola, a także to, czego dzieci w przedszkolu robić nie powinny (agresja, zabieranie zabawek itp.).

Poruszono również temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wycieczek szkolnych. Policjantki przypomniały też młodszym dzieciom, że muszą one podczas jazdy samochodem przebywać w foteliku i być zapięte pasami. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Zajęcia przeprowadzone przez panie policjantki z całą pewnością przełożą się u dzieci na większą dbałość o bezpieczeństwo własne oraz innych.

Dzisiaj jest: Niedziela
25 Lutego 2018