Finał Konkursu Ekologicznego

FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO

Finał konkursu pod hasłem: „Aleje drzew i ich mieszkańcy” odbył się 25 maja br.  w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Jego uczestnicy o drzewach tworzących aleje oraz o ich mieszkańcach wiedzieli naprawdę wiele!

W finale konkursu startowało 10 szkół podstawowych. Z terenu województwa warmińsko - mazurskiego 8  i z terenu województwa pomorskiego 2 szkoły.  Przypomnijmy, że konkurs rozpoczął się w styczniu br. etapem szkolnym, w którym udział wzięło 420 uczniów. Do kolejnego - gminnego etapu  konkursu stanęło 128 uczniów z 32 szkół; zaś do finału zakwalifikowały się drużyny ze Szkół Podstawowych w:  Ząbrowie, Frygnowie, Byszwałdzie, Bartach, Szyldaku, Dobrzykach, Tyrowie i SP nr 2 w Iławie (woj. warmińsko - mazurskie) ponadto,  SP nr 2 w Prabutach  oraz SP w Myślicach - szkoły z województwa pomorskiego.


Drużynę z każdej szkoły tworzył zespół czterech uczniów. Podczas zmagań konkursowych dwóch uczniów z drużyny (Bartosz Karwowski i Dawid Przewłocki)  odpowiadało na pytania konkursowe na sali, zaś pozostała dwójka  (Anastazja Karpiniak i Iga Twardowska) rozwiązywała zadania ustawione na trasie marszobiegu, podczas którego uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i organizmy z nimi związane. Dodatkowo liczył się czas pokonania trasy. Zmagania konkursowe były bardzo zacięte, drużyny wygrywały różnicami jednopunktowymi. Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Ząbrowie. Nasza drużyna zajęła VI miejsce. Cóż, może w przyszłym roku będziemy mieli więcej szczęścia. Organizatorowi dziękujemy za fajne nagrody zarówno dla uczniów jak i dla szkoły.


 

Opracowała: Urszula Butkiewicz


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec