Dzień Mamy Przedszkole

DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

31 maja 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły u siebie swoich rodziców, bo tego właśnie dnia przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci z grupy Maluchów zaśpiewały oraz zatańczyły, zaś z grupy Starszaków przygotowały program artystyczny. Przedstawienie opowiadało o dzieciach, dla których rodzice mają czas, ale i pokazywało również dzieci, którym rodzice poświęcają mało czasu. Zakończone było ono następującą puentą: „Każde dziecko, któremu mama i tata czas poświęcają, z którym się bawią i któremu pomagają, jest radosne i szczęśliwe i wszystko dla niego jest możliwe!”. Nie obyło się również bez wierszyków z życzeniami a także piosenek, a na koniec dzieci wręczyły rodzicom laurki i upominki. Na twarzach rodziców malowało się wzruszenie, a jednocześnie radość i duma z występów dzieci oraz ofiarowanych i wykonanych od serca prezentów.

Tego jednak dnia, zarówno rodzice jak i dzieci, zostali poproszeni by przyjść ubranemu wygodnie, na sportowo. W planie bowiem były konkursy sportowe, a tu jak wiadomo, galowe ubranie niezbyt się sprawdza. Pogoda trochę pokrzyżowała plany i konkurencje ostatecznie odbyły się na szkolnym korytarzu. Rodzice początkowo podchodzili do zadań z rezerwą, jednak dzieci skutecznie przekonały ich do czynnego udziału w zabawach. A radości przy tym było co niemiara – wyśmienicie bawili się zarówno rodzice, jak i dzieci.

Obchody Dnia Mamy i Taty zakończyły się słodkim poczęstunkiem oraz chwilą wytchnienia po konkurencjach sportowych, w których nie było ani przegranych ani zwycięzców, bo najważniejsza była świetna zabawa, a ona nagradzana była gromkimi brawami.

Inny niż zwykle Dzień Mamy i Taty z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno rodziców, jak i dzieci.

22 Maja 2018
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,