Wycieczka Gdańsk

WYCIECZKA DO GDAŃSKA


Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Starszaków oraz dzieci z klas I-III wybrały się 9 czerwca 2017 na wycieczkę do Gdańska. Od rana uczestnikom wycieczki dopisywała dobra pogoda oraz świetne humory. Po dotarciu do Gdańska pierwszym miejscem, które dzieci odwiedziły był park rozrywki Loopy’s World, czyli miejsce gdzie można się bawić do woli. Do dyspozycji dzieci miały m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, tunele, tory przeszkód, baseny z piłkami oraz miały możliwość przejechania się kolejką lub gokartami. Jest to więc miejsce, gdzie nie ma mowy o nudzie.

 

 

 

 

 

 

Po zabawach w Loopy’s World i zjedzeniu obiadu wycieczka skierowała się do ogrodu zoologicznego. Tam czekała już kolejka, wraz z sympatycznym panem kierowcą, a zarazem przewodnikiem, który w interesujący sposób opowiadał o napotykanych po drodze zwierzętach. Dzieci miały możliwość zobaczenia i poznania zwyczajów zwierząt takich jak: słonie, żyrafy, zebry, lwy, rysie, żbiki, hipopotamy, kangury, foki, pingwiny, kapibary, flamingi, lamy i wiele innych. Taka lekcja przyrody na żywo, to niewątpliwie ciekawa przygoda i możliwość bezpośredniego obejrzenia zwierząt, oglądanych do tej pory na kartkach książek lub w telewizji.


 

Zwyczajem wycieczek się już stało, że odwiedzić także trzeba restaurację Mc Donald’s. Nie inaczej było również i teraz. Nic oczywiście nie równa się z obiadami przygotowywanymi przez szkolne panie kucharki, jednak od czasu do czasu, można i pozwolić sobie na fast fooda, zwłaszcza w tak nietypowym dniu, jakim jest wycieczka. Po posiłku nastąpił czas wyjazdu do domu i o ile droga do Gdańska przebiegała bez żadnych komplikacji, o tyle już droga powrotna trwała znacznie dłużej, bowiem na długim odcinku trasy pojazdy jechały w korku, więc i wycieczkowy autokar dołączył do reszty podróżujących w ten sposób.


 

Ostatecznie, pełni niezapomnianych wrażeń i przeżyć, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu by móc opowiedzieć bliskim, co też podczas wycieczki robili, widzieli i zwiedzili. A z całą pewnością – było co opowiadać.


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec