Sprzątanie Świata 2017

SPRZATANIE ŚWIATA 2017


24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem:

 

„Nie ma śmieci - są surowce"

 

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tą akcję. Z radością stwierdzamy, że świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa jest coraz większa – z roku na rok zbieramy coraz mniej śmieci.


 

Opracowała: Urszula Butkiewicz

 

Zdjęcia: Radosław Czob


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec