Mobilne planetarium

MOBILNE PLANETARIUM


W poniedziałek, 18 września 2017r, gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium Grawiton. Większość uczniów nie była w „prawdziwym” planetarium, więc zaprosiliśmy planetarium, by to ono przyjechało do dzieci. Młodsze dzieci z niepokojem przyglądały się ogromnej kuli, a następnie niepewnie wchodziły do środka, jednak po zajęciu miejsc strach w zasadzie mijał i dzieci były gotowe na nieznaną przygodę.

 


Pokaz dla każdej grupy odbywał się osobno i był dostosowany do wieku odbiorców. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i młodszych klas leżąc na wygodnych gwiezdnych poduszkach najpierw poznały trochę faktów na temat Układu Słonecznego, a następnie obejrzały projekcję filmu o Patrolu Zula, by na koniec dowiedzieć się, czym takim jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.


 

Pokaz zaprezentowany przez Mobilne Planetarium dostarczył wszystkim niezapomnianych kosmicznych wrażeń, był emocjonującym przeżyciem i wiele dzieci chętnie ponownie obejrzałaby seans w tym „okrągłym kinie”.Dzisiaj jest: Sobota
18 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona, Klara, Tworzysława

Do końca roku zostało 136 dni.
Zodiak: Lew