Ślubowanie 2017

”W królestwie Szkołolandii” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I i DEN

W dniu 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Myślicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia  połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście-  Wójt Gminy Stary Dzierzgoń- Marek Turlej, przewodnicząca Rady Gminy – Renata Lewandowska, przewodnicząca Rady Rodziców – Ewa Gorczyca. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w Szkole Podstawowej.  Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz przedstawili układ taneczny z chusteczkami. Tym samym zostali przyjęci przez króla i królową do królestwa Szkołolandii.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni wręczyła  pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Po występie klasy I głos zabrali uczniowie klasy IV, którzy przygotowali krótką część artystyczną z okazji DEN.

Przybyłym gościom bardzo dziękujemy za  przybycie i prezenty jakimi zostali obdarowani uczniowie klasy I.

Dzisiaj jest: Sobota
18 Sierpnia 2018