Ziołowy Dzbanek

WIZYTA W ZAGRODZIE "ZIOŁOWY DZBANEK"

oczami Izy i Natalii


Dnia 20 października b.r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w miejscowości Sąpy. Po dotarciu na miejsce podzielono nas na grupy. Każdej z grup przydzielono inne zadanie.

I tak np. pierwsza grupa wykonywała domki z gliny druga doiła sztuczną krowę, i ubijała masło. Po zakończeniu zadań wyruszyliśmy na zwiedzanie ,,mini zoo'' i zapoznaliśmy się z rodzajami uprawianych tam ziół. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pysznymi babeczkami, kompotem i kiełbaskami z ogniska. Wyjazd okazał się ciekawym doświadczeniem, a jednocześnie wspaniałą zabawą.                                                                                                      

                                                                                             Izabela Abramczyk

Dnia 20.10.2017 o godzinie 8.00 rano odbył się wyjazd szkolny do gospodarstwa agroturystycznego “Ziołowy Dzbanek” w Sąpach. Było tam wiele atrakcji, np. warsztaty z wyrobu własnych ozdób z gliny, dojenie sztucznej krowy, warsztaty z wyrobu masła, mini zoo. Oprowadzono nas po całym gospodarstwie, w którym zobaczyliśmy m.in. Ziołowy ogród oraz dawne przedmioty codziennego użytku. Miło spędzilismy czas, wszyscy wrózili bardzo zadowloeni.

 

                                                                                        Natalia Onichimowska

 


Dzisiaj jest: Środa
20 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła, Ostap, Siestrzewit

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba