ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który powinien zapewnić 25 procent potrzebnych kalorii.  Często zapominają o tym i dorośli i dzieci. Wszyscy w pośpiechu pędzą do pracy i do szkoły. Dlatego ważne jest propagowanie zdrowego odżywiania już w szkole. Mając ten fakt na uwadze uczniowie klasy I  przystąpili do akcji „Śniadanie daje moc”. Zadanie polegało na wspólnym przygotowaniu pożywnego drugiego śniadania w szkole przez samych uczniów.

 

W związku z tym uczniowie spotkali się w klasie,  gdzie z przyniesionych przez siebie produktów wykonali zdrowe i pożywne kanapki, a następnie zasiedli do wspólnego stołu by je degustować. Zajęcia te były też świetną lekcją zachowania się przy stole i estetyki spożywania posiłków.


Akcja ma za zadnie uświadomienie, że drugie śniadanie to dla dziecka bardzo ważny posiłek. W okresie szkolnym ze względu na szybki rozwój fizyczny i psychiczny dzieci potrzebują przede wszystkim energii. Właściwie przygotowane drugie śniadanie bogate w węglowodany, wapń, żelazo, cynk, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe (głównie omega- 3) daje dziecku siłę, zapał do nauki i aktywności fizycznej. Niedobór tych składników powoduje u dzieci w wieku szkolnym drażliwość, nerwowość oraz problemy z koncentracją. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

Wychowawca dziękuje rodzicom za zrozumienie i zakup potrzebnych


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec