ANDRZEJKI 2017

ANDRZEJKI


Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza a następnie odczytują cień rzucany przez odlew. Często, także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach nabierających w tym dniu szczególnej mocy. Dziewczęta mogą poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy zaś wybranki.

 

Takich wróżb oraz innych ciekawych zabaw doświadczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych jak i uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej w Myślicach.  Wszyscy przeżyli wspaniały dzień pełen magii, konkursów oraz tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Uczniowie bawili się doskonale i z pewnością czekają na kolejny tak wyjątkowy dzień.


Serdecznie podziękowania należą się wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie szkolnej kawiarenki jak i tym, którzy przyjęli zaproszenie na tegoroczną zabawę. Ciasta były przepyszne, a obsługa doskonała.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas wszelkich zabaw nie mających końca

 


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej,
Małgorzata, Modest, Nicefor

Do końca roku zostało 310 dni.
Zodiak: Ryba