Lekcja Kodowania

LEKCJA KODOWANIA


W klasach I i II 14 grudnia 2017 w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej odbyła się godzina kodowania. Celem Godziny Kodowania jest pokazanie ogromnej roli informatyki we współczesnym świecie i zainspirowanie uczniów do nauki podstaw programowania.

 


Uczniowie w tym dniu zmagali się na zajęciach z zakodowanym obrazkiem. Na początku próbowali zgadnąć co wyjdzie na karcie pracy , gdy użyją podanych niżej kodów. Radość zapanowała na dziecięcych buziach kiedy po rozkodowaniu ukazał się widok Mikołaja. Dzieci, które najszybciej skończyły swoją pracę mogły dodatkowo pobrać kolejne karty pracy o tematyce świątecznej. Czas upłynął nam niezwykle szybko, a dzieci po raz kolejny zdobyły nowe umiejętności. Wszyscy poradzili sobie znakomicie i pytali kiedy będzie kolejna taka lekcja.


 

Ewa Gorczyca

 
Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga