Konkurs Przyrodniczy

KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY


W dniu 15 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły (Izabela Abramczyk, Gabriela Filip, Bartosz Karwowski i Dawid Przewłocki) wyłonieni podczas konkursu szkolnego wzięli udział w II etapie XXIII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej pod hasłem „Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych”, który odbył się w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Iławie. Konkurs organizowany był przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie.

 

W konkursie udział wzięły czteroosobowe drużyny z 35 szkół podstawowych (klasy IV-VII) z województwa warmińsko-mazurskiego (powiat iławski, ostródzki) oraz województwa pomorskiego (powiat sztumski i kwidzyński). Łącznie w konkursie udział wzięło 140 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań. Maksymalna liczba punktów, jaką każdy uczeń mógł zdobyć indywidualnie to 42 punkty, natomiast drużynowo maksymalnie można było uzyskać 168 punktów.

Do finału konkursu Jury zakwalifikowało 10 drużyn, które uzyskały najwyższą ilość punktów. Naszej drużynie zabrakło 6 punktów i ostatecznie wylądowaliśmy na 14 miejscu. Szkoda.

Opracowała: Urszula Butkiewicz

 

 


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec