warsztaty w Kwidzynie

WARSZTATY W KWIDZYNIE


10 maja 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I udały się do Kwidzyna do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa. Na miejscu sympatyczne Panie przeprowadziły z dziećmi  warsztaty oraz oprowadziły po okolicy przylegającej do terenu, na którym mieści się siedziba Stowarzyszenia. Na warsztatach dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania filtru do wody, by później móc sprawdzić jego działanie przepuszczając przez niego zabrudzoną wodę. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w warsztatach, cierpliwie wykonywały poszczególne etapy, o których mówiła prowadząca, a przede wszystkim cieszyły się, że mogą przeprowadzać doświadczenie samodzielnie.

 


Następnie dzieci wyszły do ogrodu, gdzie m.in. oglądały budki lęgowe ptaków, domy z gałęzi dla jeży oraz przyglądały się jak w spróchniałym drzewie tętni życie. Widziały też w powiększeniu model pachnicy dębowej, dowiedziały się kilku ciekawostek na temat tego owada oraz tego, jaki to zapach on wydziela. Kolejnym punktem było przejście w pobliżu stadniny koni oraz możliwość obejrzenia skoków konia przez przeszkodę, gdyż akurat odbywał się tam trening – dzieci z wypiekami na twarzy śledziły skoki przez coraz to wyżej umieszczaną belkę i każdą udaną próbę nagradzały gromkimi brawami. Następnie udały się do znajdującego się nieopodal mini-zoo, gdzie widziały między innymi żurawie, pawie, bociany, kury, kozy, owce, daniele, dziki, osły, kucyka, króliki, lamy i alpaki.


Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa za to, że mogliśmy gościć w tak interesującym miejscu, zaś szczególne podziękowania należą się Paniom, które przygotowały i przeprowadziły warsztaty oraz oprowadziły nas po terenie przylegającym do Stowarzyszenia. Dzieciom wyjazd ten się bardzo podobał i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta