Wycieczka klas 1-3

WYCIECZKA KLAS 1-3

Dnia 6  czerwca 2018 roku uczniowie klas I - III wybrali się na "Kociewski Piknik Naturą Malowany" do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.

Duża przestrzeń i odpowiednio przygotowany teren stworzyły możliwość do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wziąć udział w wielu atrakcjach: pograć w minigolfa, pojeździć autami retro i motorkami, poszukać złota w kopalni i poskakać na dmuchanym zamku. Uczestnicy również podążali ścieżką, na której spotkali zwierzęta i ptactwo domowe. Zobaczyli maszyny oraz narzędzia używane do uprawy na przełomie wieków. Po pełnym wrażeń i emocji czasie spędzonym w Zagrodzie Kociewskiej na uczniów czekały kiełbaski z chlebkiem i sokiem.

 

 

Po 4-godzinnym  pobycie na terenie gospodarstwa - parku rekreacji oraz skorzystaniu ze wszystkich atrakcji uczniowie zadowoleni i w doskonałych humorach udali się na Zamek Krzyżacki do Malborka na piękną lekcję muzealną pod tytułem: Jak wyglądało codzienne życie na zamku w Malborku? Pan Przewodnik zaprosił nas na wędrówkę przez Zamek, wzbogaconą opowieściami o tym, co się działo dawno temu we wnętrzu Pałacu Wielkich Mistrzów. Zwiedziliśmy pomieszczenia reprezentacyjne, prywatne, dawną kancelarię oraz kościół Najświętszej Marii Panny. Weszliśmy też na najwyżej położoną wieżę zamku, aby obejrzeć panoramę miasta.


Kolejnym punktem programu był pobyt w Dino Parku w Malborku. Ścieżka edukacyjna z ruchomymi, ryczącymi i plującymi wodą dinozaurami zrobiła wrażenie zarówno na zwiedzających, a spacer umiliła obecność zwierząt takich jak  (kangur, alpaki, ptactwo, króliczki, osioł, kozy).

 Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk