Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. W naszej szkole dzień ten obchodzony był dnia 30 maja 2018 roku. Wspólnie zebraliśmy się na holu głównym szkoły, skąd razem wyruszyliśmy autobusami do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, gdzie zaproszone zostały, także inne dzieci z całej naszej gminy. Na miejscu czekały na nas same atrakcje. Można było korzystać z wielu przygotowanych na ten dzień zabaw, a w trakcie nich posilić się kiełbaską z grilla. Pogoda dopisała więc ku naszemu zdziwieniu z ogromnego węża lała się woda, która pomagała ochłodzić się między kolejnymi etapami zabawy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo radośni. Dzień był bardzo wyjątkowy! Z pewnością zapamiętamy go jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda też, że kolejny Dzień Dziecka dopiero w przyszłym roku!!

Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018