Piknik w Przezmarku

PIKNIK NAD JEZIOREM W PRZEZMARKU


Dnia 13 czerwca 2018 uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Myślicach oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu spotkali się nad jeziorem Mołtawa Wielka w Przezmarku na wspólnym pikniku. Spotkanie to zorganizował  Dyrektor Gimnazjum w Przezmarku – Pan Marek Makowski. Była to forma nagrody, na którą zapracowali sobie uczniowie zbierając w okresie jesiennym karmę dla zwierząt leśnych.

 


Na początku dzieci poznały się ze sobą poprzez zabawy integracyjne. Następnie miały do wykonania szereg zadań ( układały sylwety zwierząt z puzzli, dobierały tropy do odpowiednich zwierząt oraz segregowały zwierzęta w zależności ich występowania).

Po potyczkach umysłowych zabrały się za smażenie kiełbasek oraz ich degustację.

Kiedy wszyscy byli już najedzeni podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy na podchody.  Uczniowie SP Stary Dzierzgoń poszli pierwsi ,a my jako drudzy. Po drodze czekały na nas różne zadania do wykonania ( musieliśmy zaśpiewać piosenkę i ją nagrać, zrobić bukiet z białych kwiatów, policzyć ile jest drzew wzdłuż alei, zrobić wianek z polnych roślin i podać liczbę ułożonych szyszek). Na koniec oczywiście należało odnaleźć ukryte koleżanki i kolegów.  Z tym zadaniem także poradziliśmy sobie świetnie.


Po powrocie graliśmy w piłkę, skakaliśmy na skakankach i bawiliśmy się na placu zabaw oraz jedliśmy przepyszne lody ufundowane przez Pana M. Makowskiego.


Po czterech godzinach wspólnej zabawy czas było podsumować spotkanie. Pan Marek podziękował nam za świetną zabawę i pogratulował wzorowo  wykonanych zadań oraz obdarował nas dużą ilością czekoladowych cukierków.

My podziękowaliśmy Mu za zorganizowanie pikniku i z uśmiechami na twarzy wsiedliśmy do autobusów, aby wrócić do swoich szkół.

 

Spotkanie to na długo pozostanie w naszej pamięci.


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta