Wyjazd do Buczyńca

WYJAZD DO BUCZYŃCA

W ostatnią środę tego roku szkolnego uczniowie klas IV-VII wybrały się na wycieczkę do Buczyńca. Mimo, że miejscowość leży tak niedaleko od naszej szkoły mało kto miał okazję tam wcześniej być. Niewielu wiedziało, że tak blisko znajduje się unikatowy na skalę światową zabytek techniki.

Zarezerwowaliśmy bilety na godzinny rejs po Kanale Elbląskim pokonując pierwszą z jego pochylni. Statek „płynąc” po trawie pokonał ok. 16m. różnicy poziomów między dwoma częściami kanału.


 

Nie wszyscy mieli ochotę na tę niezwykłą przeprawę, zostali więc i przygotowali ognisko, na którym po powrocie z rejsu wszyscy upiekli sobie przepyszne kiełbaski. Dzień był słoneczny i gorący więc nie mogliśmy odpuścić lodów, które nieco nas orzeźwiły. Po pysznym deserze wróciliśmy do autobusów i udaliśmy się w stronę Myślic.Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran