Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

SMACZNA TRADYCJA -

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jest w naszej szkole bardzo smaczna tradycja - rokrocznie we wrześniu  obchodzimy Dzień Ziemniaka. Kolory i zapachy, które królują wtedy w na korytarzu, aż trudno opisać. Młodsze klasy I - III prezentują swoje stoisko, a na nim wspaniałe jesienne kompozycje oraz mnóstwo dorodnych owoców i warzyw.

W tym roku, 28 września, imprezę rozpoczęliśmy od „Historii o ziemniaku”, która przybliżyła dzieciom historię pojawienia się tego użytecznego warzywa na naszych stołach.

Następnie każda klasa wspólnie z wychowawcą prezentowała swoje potrawy ziemniaczane. Jak co roku rodzice zaskoczyli nas ciekawymi przepisami i talentem kulinarnym. Ziemniaki ukryte były w kluskach, plackach, kopytkach , pierogach i babce ziemniaczanej.

Najbardziej wyczekiwanym momentem była oczywiście degustacja frytek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się  konkursy pt. „ Ziemniaczany ludzik" oraz konkurs na zebranie największą ilość ziemniaków.

Dzień Ziemniaka zakończyliśmy wspólną biesiadą przy grillu . Starania dzieci włożone w przygotowania do konkursów zostały nagrodzone przez pana Dyrektora nagrodami i słodyczami. Całą imprezę koordynowali: pani H. Sielawa, pani A. Krauze i pan Wojciech Puton

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach – to również dzięki Wam ten dzień jest taki wyjątkowy!

21 Listopada 2018
Światowy Dzień Życzliwości