ŚNIADANIE DAJE MOC 2018

ŚNIADANIE DAJE MOC

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Myślicach w dniu 8 listopada 2018 włączyli się  do

Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

Z produktów przyniesionych do szkoły najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożyli drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski.

Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe..

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Realizatorzy – wychowawcy kl. I ,II i III

10 Grudnia 2018