Żywa lekcja Historii 2019

ŻYWA LEKCJA HISTORII

10 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole bractwo rycerskie KERIN, które przeprowadziło żywą lekcję historii. Jest to grupa powstała z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii. Celem ich zajęć jest przeniesienie uczniów w czasie do zakamarków historii.

Uczniowie klas IV-VIII oraz młodzież z klas trzecich gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, poświęconych szlachcie i husarii. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVI I wieku. W bardzo ciekawy i zabawny sposób uczestniczyliśmy w wyprawach podejmowanych przez Polską szlachtę i w siedemnastowiecznych wojnach ze Szwecją, Turcją i Rosją. Zajrzeliśmy również do dworku szlacheckiego i poznaliśmy zwyczaje średniej szlachty.

Uczniowie meli niepowtarzalną okazję by przymierzyć tradycyjny strój szlachecki oraz zbroję husarską. Mogli też obejrzeć zarówno broń białą używaną przez polską szlachtę, jak i broń czarną prochową, której używały wojska szwedzkie.

20 Lutego 2019
Euchariusz, Eustachy, Eustachiusz, Leon,