Żywa lekcja Historii 2019

ŻYWA LEKCJA HISTORII


10 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole bractwo rycerskie KERIN, które przeprowadziło żywą lekcję historii. Jest to grupa powstała z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii. Celem ich zajęć jest przeniesienie uczniów w czasie do zakamarków historii.


Uczniowie klas IV-VIII oraz młodzież z klas trzecich gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, poświęconych szlachcie i husarii. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVI I wieku. W bardzo ciekawy i zabawny sposób uczestniczyliśmy w wyprawach podejmowanych przez Polską szlachtę i w siedemnastowiecznych wojnach ze Szwecją, Turcją i Rosją. Zajrzeliśmy również do dworku szlacheckiego i poznaliśmy zwyczaje średniej szlachty.


Uczniowie meli niepowtarzalną okazję by przymierzyć tradycyjny strój szlachecki oraz zbroję husarską. Mogli też obejrzeć zarówno broń białą używaną przez polską szlachtę, jak i broń czarną prochową, której używały wojska szwedzkie.


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak