wizyta policji

POLICJA Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE


Na dwa dni przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej w Sztumie  na pogadance na temat „Bezpieczeństwa zabaw podczas ferii zimowych”

Policjanci  przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. W trakcie spotkania ze starszymi uczniami goście poinformowali o odpowiedzialności karnej jakiej podlegają osoby, które nie ukończyły 18 roku życia i jakie działania są niezgodne z prawem.  Na podstawie licznych przykładów młodzież mogła dowiedzieć się o zagrożeniach, które można napotkać korzystając z internetu.

Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta