Wizyta Sokolnika

 

 

WIZYTA SOKOLNIKA

Młody jastrząb. Fot. Cezary KorkoszSokolnictwo to sztuka układania ptaków i polowań z nimi. Stanowi jedyną metodę łowów, która przetrwała niezmieniona od tysięcy lat. Na pewno dobre sokoły były kiedyś warte tyle, co koń czystej krwi arabskiej, a Królestwo Polskie było niegdyś potęgą w sokolnictwie - po ptaki zjeżdżali do nas kupcy z całej Europy.

 

W czwartek  7 marca w naszej szkole gościliśmy sokolnika, który bardzo ciekawie opowiadał o ptakach drapieżnych. Następnie odbył się widowiskowy pokaz możliwości ptaków przy udziale naszych uczniów. Ptaków było 5 a swoje wdzięki i możliwości prezentował jastrząb i sowa płomykówka. Było fajnie i ciekawie.

Opracowała: Urszula Butkiewicz

 Zdjęcia: Radosław Czob

 


Dzisiaj jest: Niedziela
20 Października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga