Wycieczka Olsztynek

WYCIECZKA DO OLSZTYNKA

6 maja 2019 uczniowie klas I – V wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Olsztynka. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Skansenu , w którym dzieci poznały obrzędy i zwyczaje oraz sztukę ludową mieszkańców wsi  Warmii i Mazur . W czasie pobytu w Skansenie uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle i kaligraficznych. Po skończonych zajęciach zjadły pyszny obiad w karczmie.

Następnie udały się do Huty szkła, gdzie miały okazję obserwować proces produkcji wyrobów szklanych. Na miejscu zakupiły bardzo ciekawe pamiątki, które sprawiły im wiele radości.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mc Donaldzie w Ostródzie, aby skosztować ulubionych pyszności.

Podczas wycieczki towarzyszyła im miła,  wiosenna pogoda. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domu.

17 Lutego 2020
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,