Teatrzyk

PRZYGODY SMOKA OBIBOKA


10 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Artyści zaprezentowali przedszkolakom oraz uczniom klas I-VI przedstawienie pt.: „Niezwykłe przygody Smoka Obiboka”.

 

Jest to urocza opowieść o pożytkach płynących z dobrego zachowania, życzliwości, pracowitości, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych jak i zachęta dla dzieci, aby unikać lenistwa, bałaganiarstwa, próżności, samolubstwa, agresji oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Główny bohater Smok Obibok jest przemądrzały i samolubny, uwielbia leniuchować i ciągle się spóźnia. Jego lenistwo sięga do tego, że jest mu nawet ciężko samodzielnie przewracać strony w nowym podręczniku, który dostał od Profesora Książeczki. Jego zachowanie doprowadza do tego, że staje się nie lubiany, a jego mamie przysparza wielu zmartwień. Smok Obibok otrząsa się w porę i naprawia wszystkie swoje zaległości. Przekonuje się, że rozwój intelektualny i społeczny, jak również zgodne relacje z bliskimi przyczyniają się do jego dobrostanu i są ciekawsze niż bierność i wycofanie.


Przedstawienie to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i odpowiedzialnym. Opowieść okraszona pięknymi kostiumami, dekoracją i muzyką. Oprócz wartości moralnych promuje również czytelnictwo i rozsądne korzystanie z urządzeń multimedialnych.


Opracowała: Ewa Gorczyca

 Zdjęcia: Radosław Czob


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik