Finał Wojewódzki BRD 2019

ROZSTRZYGNIĘTY FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO

XLII TURNIEJU WIEDZY O BRD

W dniach 24-25.05.2019 r. odbył się Finał Wojewódzkiego XLII Turnieju Wiedzy z BRD w Garczynie k. Kościerzyny. W kategorii młodszej udział wzięło 19 drużyn – przedstawicieli powiatów z terenu województwa pomorskiego, w kategorii starszej – 21 najlepszych drużyn.

 

Drużyny pochodziły m.in. z: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Żelistrzewa, Żelkowa, Trumiejek, Malborka, Słupska, Krzemieniewa, Cedr Małych, Myślic, Tczewa, Kłodawy, Nowego Dworu, Jabłowa, Linii, Dretynia, Łupawy, Nowego Stawu, Kościerzyny, Stegny, Czerska. Razem do zmagań przystąpiło 139 uczniów szkół województwa Pomorskiego. Zgodnie z regulaminem przeprowadzono następujące konkurencje turniejowe:

 test wiedzy,

 test skrzyżowań,

 jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego,

 jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód,

 wykonanie zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza młodsza drużyna po burzliwej rywalizacji zajęła V miejsce.

Drużyna starsza również po wspaniałej rywalizacji zajęła VI miejsce

Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Markowi Turlejowi i Panu Dyrektorowi SP za umożliwienie wyjazdu zawodnikom na Turniej do Garczyna k.Kościerzyny oraz na miasteczko ruchu drogowego do Iławy.

Zawodnicy turnieju


Dzisiaj jest: Piątek
15 Listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Artur,
Artus, Idalia, Leopold, Leopoldyna,
Przybygniew, Roger

Do końca roku zostało 47 dni.
Zodiak: Skorpion