Nagroda za zbieranie żołędzi

PIKNIK W PRZEZMARKU 

Relacje Zuzanny Dąbrowskiej i Agaty Karwowskiej z klasy IV

12 czerwca 2019 roku, my – klasa IV Szkoły Podstawowej w Myślicach wyjechaliśmy do Przezmarku na Piknik Myśliwski w nagrodę za zbieranie kasztanów i żołędzi. Była tam również klasa I ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu. Było super! Odbyły się dwa konkursy.

Jeden polegał na dopasowaniu tropów zwierząt do obrazka. Nie było łatwo! Później był konkurs, żeby odgadnąć po opisie, o jakie leśne zwierzę chodzi. Ten z kolei był bardzo łatwy. Piekliśmy kiełbaski oraz zanurzyliśmy nogi w jeziorze, ponieważ było bardzo gorąco .Było miło! Pod koniec pikniku obie klasy dostały woreczek z cukierkami, dla każdego były również lody. Za to wszystko dziękujemy p. Mariuszowi Makowskiemu – dyrektorowi Gimnazjum im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku, który jest również myśliwym.

Zuzanna Dąbrowska


 

 

12.06.2019 przyjechaliśmy do Przezmarku. Gdy dotarliśmy na plaże to pan pozwolił nam pomoczyć nogi, jak wyszliśmy z wody to wtedy cała klasa czwarta z klasą pierwszą ze Starego Dzierzgonia zaczęliśmy robić quizy o zwierzętach w lesie. Nasza klasa musiała zapamiętać wszystko co było na kartkach, a klasie ze Starego Dzierzgonia pomagała ich pani. Jak już wszystko zapamiętaliśmy to musieliśmy zszyć odpowiednie ślady ze zwierzętami. Po quizie mogliśmy jeszcze wejść do wody, jak pan powiedział że mamy już wychodzić z wody to wyszliśmy i poszliśmy na przywiezione przez pana lody. Jak zjedliśmy lody  to pan przyniósł zagadki, jak odpowiedzieliśmy na nie to już nie zdążyliśmy wejść do wody. Parę minut później pan dał nam dał cukierki dla naszej klasy i dla klasy ze Starego Dzierzgonia.

Agata Karwowska


Dzisiaj jest: Piątek
24 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 343 dni.
Zodiak: Wodnik