Grupa rekonstrukto

GRUPA REKONSTRUKTO

W NASZEJ SZKOLE

17 września 2019 roku uczniowie klas I –VIII naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii  pt: „Kampania wrześniowa”.

Panowie w żołnierskich strojach przedstawiali uczniom w sposób bardzo ciekawy lekcje upamiętniająca 80- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zaprezentowano militaria używane w czasie kampanii wrześniowej. Rodzaje broni, umundurowanie wojsk polskich i niemieckich . do wspólnej lekcji zostali włączeni uczniowie,, prezentując dolę żołnierza w złych i dobrych chwilach, co zdecydowanie uatrakcyjniło pokaz.

Po  zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska kolekcji replik broni używanej w czasie II wojny światowej.

Dzięki pokazowi uczniowie z pewnością zapamiętają wielu istotnych informacji związanych z historią.

11 Grudnia 2019
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,