ŚLUBOWANIE 2019

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Myślicach są już pełnoprawnymi uczniami.  11 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, na które przybyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska. To był wyjątkowy dzień.

 


 

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali nasi tegoroczni pierwszoklasiści.  

Zanim pierwszaki zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność wykonania zadań. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Pan Sławomir Barnik –Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. 


 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej w Myślicach życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.

Po uroczystym apelu nie zabrakło też życzeń oraz podziękowań w stronę nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny, który przygotowali na ten szczególny dzień. 

Dziękujemy Wam bardzo!


 

Ewa Gorczyca

 


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta