Andrzejki w przedszkolu

ZABAWA ANDRZEJKOWA U PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartek 28 listopada 2019r przedszkolaki bawiły się na zabawie andrzejkowej, o którą od dawna dopytywały, gdyż nie mogły się już doczekać, kiedy w końcu będą mogły być w przedszkolu w przebraniach. W końcu nadszedł ten dzień.

Najpierw dzieci zostały zapoznane ze zwyczajem obchodzenia andrzejek oraz tym, czym w ogóle są te wróżby, o których się tyle mówi w związku z andrzejkami. Przedszkolaki chętnie sobie wróżyły, wiedząc oczywiście, że wróżby te należy traktować z przymrużeniem oka, oraz brały udział w różnego rodzaju zabawach, bawiły się przy muzyce, a także biesiadowały, ponieważ miały przygotowany, specjalnie na tę okoliczność, słodki poczęstunek. Dzieci świetnie się bawiły i z pewnością będą mile wspominać przedszkolne andrzejki.Dzisiaj jest: Sobota
8 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian,
Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.
Zodiak: Lew