Góra Grosza 2019

AKCJA GÓRA GROSZA

Znalezione obrazy dla zapytania Góra grosza 

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 

 

Akcja Góra Grosza organizowana była w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku. W Szkole Podstawowej w Myślicach taka akcja, również miała miejsce. Cała społeczność szkolna przyczyniła się do zebrania na prawdę mnóstwa monet.

Wszystkie grosiaki zostały przeliczone, posegregowane oraz wysłane w miejsce docelowe. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na niejednej buzi dziecka. 


Serdecznie dziękujemy rodzicom, opiekunom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do akcji.

Opiekunowie:

 

Ewa Gorczyca i Mariusz Makowski


Dzisiaj jest: Wtorek
28 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons,
Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir,
Roger, Waleriusz

Do końca roku zostało 339 dni.
Zodiak: Wodnik