Pasowanie na czytelnika 2020

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 20 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. W uroczystości pomagały uczennice z klasy V, które po okiem Pani Małgorzaty Lewandowskiej przygotowały przedstawienie o tematyce książkowej.

Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Już jako czytelnicy uczniowie otrzymali odznaki czytelnika i małe prezenciki.

Ewa Gorczyca

27 Maja 2020