Żywa lekcja Historii 2020

ŻYWA LEKCJA HISTORII

21 lutego 2020 roku nasi uczniowie po raz kolejny  spotkali się z bractwem rycerskim KERIN, które przeprowadziło w szkole  żywą lekcję historii. Jest to grupa powstała z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii. Celem ich zajęć jest przeniesienie uczniów w czasie do zakamarków historii.

Uczniowie klas I- VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI II wieku. W bardzo ciekawy  i zabawny sposób uczestniczyliśmy w kolejnych ważnych dla Polaków wydarzeniach: rozbiorach, uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, insurekcji kościuszkowskiej także w walkach o odzyskanie niepodległości. Przybliżona została nam sylwetka Józefa Piłsudskiego i jego rola w odzyskaniu niepodległości.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję by przymierzyć stroje z epoki oraz broń, którą posługiwali się kosynierzy.

 

 
Dzisiaj jest: Niedziela
26 Września 2021
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga