Nauczanie Zdalne

NAUCZANIE ZDALNE

Informacja Dyrektora Szkoły dla uczniów i rodziców dotycząca zdalnego nauczania w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

W czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie Szkoły Podstawowej w Myślicach, mogą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu: Facebook, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną.

 

Nauczyciele będą przekazywać bieżące informacje, dotyczące nauczania zdalnego za pośrednictwem Facebooka, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną.

Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:

  1. Treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy.

  2. Klasy I-III

Wychowawcy klas za pośrednictwem Facebooka, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości)  będą przekazywać informacje, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania powinno dziecko zrealizować  w ramach nauczania w domu, najlepiej pod nadzorem rodziców. Informacja będzie na przykład dotyczyć tego, jakie fragmenty podręcznika lub strony ćwiczeń powinno dziecko wypełnić lub przeczytać pod nadzorem rodzica.

  1. Klasy IV –VIII

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem Facebooka, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości)  będą przekazywać informacje, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.

  1. Zadaniem wychowawców jest koordynować działania nauczycieli, uczących w danej klasie poprzez Facebooka, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną.

Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców poprzez Facebooka, Messenger, SMS, Rozmowę Telefoniczną oraz Pocztę Elektroniczną oraz do systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.

Rodzice są zobowiązani do regularnego przeglądania informacji zamieszczonych przez nauczycieli poprzez Facebooka, Messenger, SMS oraz Pocztę Elektroniczną.

Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z wychowawcą.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

                                                                                  Pozdrawiam

                                                                              Sławomir Barnik

                                                                  Dyrektor Szkoły Podstawowej

 


Dzisiaj jest: Niedziela
26 Września 2021
Imieniny obchodzą
Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Zodiak: Waga