Dzień pieczonego Ziemniaka

Dzień Pieczonego Ziemniaka

We wtorek 30 września uczniowie naszej szkoły mieli podwójną okazję do świętowania. Tego dnia odbył się piknik pod hasłem Dzień Pieczonego Ziemniaka. Drugą okazją był Dzień Chłopaka przypadający w tym dniu. Dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach i na początku pikniku złożyły im życzenia częstując słodkim upominkiem. Po otwarciu cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami udała się na boisko szkolne. Przed szkołą ustawiono stragan, na którym pojawiły się skarby naszych sadów i ogrodów przyniesione do szkoły przez uczniów Stragan stanowił wspaniałą dekorację naszego święta.

 

 

Starsi uczniowie konkurowali ze sobą w meczach futbolowych, gdzie dla zwycięzców przewidziana była niezwykła nagroda – srebrne jabłko. Uczniowie klas młodszych mieli okazję spróbować swoich sił m in. w rzucaniu ziemniakiem do celu, zbieraniem ziemniaków z pola oraz biegu z przeszkodami z ziemniakiem na łyżce. Na zwycięzców czekały nagrody. Po zmaganiach sportowych wszyscy udali się na przepyszne grilowane kiełbaski oraz pieczone w ognisku ziemniaki. Smakowało wyśmienicie.   

 


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec