Piknik w Przezmarku

PIKNIK NAD JEZIOREM W PRZEZMARKU

Dnia 13 czerwca 2018 uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Myślicach oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu spotkali się nad jeziorem Mołtawa Wielka w Przezmarku na wspólnym pikniku. Spotkanie to zorganizował  Dyrektor Gimnazjum w Przezmarku – Pan Marek Makowski. Była to forma nagrody, na którą zapracowali sobie uczniowie zbierając w okresie jesiennym karmę dla zwierząt leśnych.

Czytaj więcej: Piknik w Przezmarku

Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. W naszej szkole dzień ten obchodzony był dnia 30 maja 2018 roku. Wspólnie zebraliśmy się na holu głównym szkoły, skąd razem wyruszyliśmy autobusami do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, gdzie zaproszone zostały, także inne dzieci z całej naszej gminy. Na miejscu czekały na nas same atrakcje. Można było korzystać z wielu przygotowanych na ten dzień zabaw, a w trakcie nich posilić się kiełbaską z grilla. Pogoda dopisała więc ku naszemu zdziwieniu z ogromnego węża lała się woda, która pomagała ochłodzić się między kolejnymi etapami zabawy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo radośni. Dzień był bardzo wyjątkowy! Z pewnością zapamiętamy go jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda też, że kolejny Dzień Dziecka dopiero w przyszłym roku!!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018

Dzień Matki 2018

DZIEŃ MATKI 2018

Dnia 29 maja 2018 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość Dnia Matki.Z tej okazji uczniowie klas I-III zaprosiły swoje ukochane mamy, aby obejrzały przygotowany na ten szczególny czas apel  oraz przedstawienie pt. „Kopciuszek”, które wystawiła klasa IV pod czujnym okiem swojej wychowawczyni. Po skończonym przekazie słowno-muzycznym uczniowie skierowali się w stronę swoich mam, by zafundować im mnóstwo szczerych życzeń oraz wręczyć własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Uczniowie byli dumni, że w tak piękny sposób mogli podziękować za wszystko co mamy zrobiły, robią i nadal będą robić dla swoich pociech. Na twarzach mam nie zabrakło też łez szczęścia z tego powodu. Po zakończeniu wszystkie nasze mamy spotkały się na miłej pogawędce przy ciasteczku i kawce. Dzień ten był bardzo miły i wesoły dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Matki 2018

Wycieczka klas 1-3

WYCIECZKA KLAS 1-3

Dnia 6  czerwca 2018 roku uczniowie klas I - III wybrali się na "Kociewski Piknik Naturą Malowany" do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.

Duża przestrzeń i odpowiednio przygotowany teren stworzyły możliwość do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wziąć udział w wielu atrakcjach: pograć w minigolfa, pojeździć autami retro i motorkami, poszukać złota w kopalni i poskakać na dmuchanym zamku. Uczestnicy również podążali ścieżką, na której spotkali zwierzęta i ptactwo domowe. Zobaczyli maszyny oraz narzędzia używane do uprawy na przełomie wieków. Po pełnym wrażeń i emocji czasie spędzonym w Zagrodzie Kociewskiej na uczniów czekały kiełbaski z chlebkiem i sokiem.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 1-3

Dzisiaj jest: Sobota