Dzień Walki z AIDS

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z HIV I AIDS

Światowy Dzień Walki AIDS to święto obchodzone corocznie od 1988 roku pierwszego dnia grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problem, jaki stanowi zakażenie wirusem HIV, wzmocnienie ducha solidarności, tolerancji i zrozumienia w stosunku do osób zakażonych HIV i dotkniętych chorobą AIDS. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka, która symbolizuje dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV. Ponieważ jest to bardzo ważna akcja, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły postanowili również włączyć się do akcji.

Czytaj więcej: Dzień Walki z AIDS

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzony jest 25 listopada. Klasa III ten dzień jednak celebrowała 26.11.2018 roku. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Czytaj więcej: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pasowanie 2018

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Tradycją stało się już, że przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych na początku roku szkolnego mają swój wielki dzień. W zależności od wieku i stażu są pasowane na przedszkolaka, starszaka lub zerówkowicza. Podobnie również było 30 października 2018r., bo tego właśnie dnia miała miejsce ta uroczystość w naszej szkole.

Czytaj więcej: Pasowanie 2018

Grupaki

GRUPAKI

W podziękowaniu za udaną współpracę z polskimi Dystrybutorami, Grupa Azoty zorganizowała akcję, dzięki której mogą oni wesprzeć uczniów z wiejskich szkół. Każdy z 81 Dystrybutorów wskazał szkołę, która otrzymała grupakowe wyprawki – przydatne każdemu uczniowi materiały edukacyjne opatrzone wizerunkiem wesołych Grupaków.

Czytaj więcej: Grupaki

11 Grudnia 2018