Obchody Dnia Głośnego Czytania

OBCHODY DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA


W dniu 18 października klasy II i III naszej szkoły wraz z P. Beatą Tumkiewicz, P. Ewą Gorczyca oraz P. Małgorzatą Lewandowską przystąpiły do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem projektu  jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów, a także motywowanie dzieci do codziennego czytania i rozbudzania pasji do lektury, przy wykorzystaniu książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Głośnego Czytania

Spacer po lesie

SPACER PO LESIE


Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku szkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miał służyć spacer w piękny słoneczny dzień, na który wybrali się uczniowie klasy II.

Czytaj więcej: Spacer po lesie 

Policja w klasie pierwszej

SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z POLICJĄ


13 września 2018r. odwiedził pierwszą klasę  nasz dzielnicowy st. asp Adam Grzebyk. Uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy policjanta i obowiązków dzielnicowego. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera.

Czytaj więcej: Policja w klasie pierwszej

Spotkanie przedszkolaków z policjantem

SPOTKANIE Z POLICJĄ W PRZEDSZKOLU


1 października 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził dzielnicowy z Posterunku Policji w Dzierzgoniu – aspirant sztabowy Adam Grzebyk. Opowiedział on o swoim zawodzie, pokazał dzieciom akcesoria niezbędne w pracy policjanta – dzieci miały możliwość obejrzeć m.in. policyjną odznakę i legitymację, kajdanki, kamizelkę kuloodporną, lizaki, a także z bliska przyjrzeć się umundurowaniu policyjnemu.

Czytaj więcej: Spotkanie przedszkolaków z policjantem


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec