Dzień Dziecka 2018

DZIEŃ DZIECKA 2018


Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca. W naszej szkole dzień ten obchodzony był dnia 30 maja 2018 roku. Wspólnie zebraliśmy się na holu głównym szkoły, skąd razem wyruszyliśmy autobusami do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, gdzie zaproszone zostały, także inne dzieci z całej naszej gminy. Na miejscu czekały na nas same atrakcje. Można było korzystać z wielu przygotowanych na ten dzień zabaw, a w trakcie nich posilić się kiełbaską z grilla. Pogoda dopisała więc ku naszemu zdziwieniu z ogromnego węża lała się woda, która pomagała ochłodzić się między kolejnymi etapami zabawy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo radośni. Dzień był bardzo wyjątkowy! Z pewnością zapamiętamy go jeszcze przez bardzo długi czas. Szkoda też, że kolejny Dzień Dziecka dopiero w przyszłym roku!!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2018

Dzień Matki 2018

DZIEŃ MATKI 2018


Dnia 29 maja 2018 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość Dnia Matki.Z tej okazji uczniowie klas I-III zaprosiły swoje ukochane mamy, aby obejrzały przygotowany na ten szczególny czas apel  oraz przedstawienie pt. „Kopciuszek”, które wystawiła klasa IV pod czujnym okiem swojej wychowawczyni. Po skończonym przekazie słowno-muzycznym uczniowie skierowali się w stronę swoich mam, by zafundować im mnóstwo szczerych życzeń oraz wręczyć własnoręcznie wykonane kolorowe laurki. Uczniowie byli dumni, że w tak piękny sposób mogli podziękować za wszystko co mamy zrobiły, robią i nadal będą robić dla swoich pociech. Na twarzach mam nie zabrakło też łez szczęścia z tego powodu. Po zakończeniu wszystkie nasze mamy spotkały się na miłej pogawędce przy ciasteczku i kawce. Dzień ten był bardzo miły i wesoły dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Dzień Matki 2018

Wycieczka klas 1-3

WYCIECZKA KLAS 1-3

Dnia 6  czerwca 2018 roku uczniowie klas I - III wybrali się na "Kociewski Piknik Naturą Malowany" do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.

Duża przestrzeń i odpowiednio przygotowany teren stworzyły możliwość do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wziąć udział w wielu atrakcjach: pograć w minigolfa, pojeździć autami retro i motorkami, poszukać złota w kopalni i poskakać na dmuchanym zamku. Uczestnicy również podążali ścieżką, na której spotkali zwierzęta i ptactwo domowe. Zobaczyli maszyny oraz narzędzia używane do uprawy na przełomie wieków. Po pełnym wrażeń i emocji czasie spędzonym w Zagrodzie Kociewskiej na uczniów czekały kiełbaski z chlebkiem i sokiem.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 1-3

Wojewódzki Turniej BRD 2018

WOJEWÓDZKI FINAŁ BRD 2018

W dniu 11 – 12 maja w Garczynie koło Kościerzyny odbył się Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju  uczestniczyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Herdzik, Zuzanna Gorczyca, Jakub Czerwiec, Kacper Zawadzki. Uczniowie pod bacznym okiem Pani Haliny Sielawy stanęli do rywalizacji z 20   innymi drużynami, mistrzami powiatów z województwa pomorskiego. Turniej był trudny, zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, potem były testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i rozwiązywanie skrzyżowań. Najtrudniejszą przeszkodą dla naszej drużyny było miasteczko ruchu drogowego, tam uczniowie muszą jeździć jak dorośli kierowcy. Nasi uczniowie zajęli drużynowo IV miejsce pokonując drużyny z innych powiatów. Indywidualnie  również zajęliśmy wysokie miejsca Natalia Herdzik VI , Jakub Czerwiec IX miejsce.   

Za tak wspaniałe osiągnięcie dziękujemy całej wspaniałej czwórce.

C:\Users\Halina\Desktop\Nowy folder (3)\DSC_0296.JPG

Czytaj więcej: Wojewódzki Turniej BRD 2018

warsztaty w Kwidzynie

WARSZTATY W KWIDZYNIE


10 maja 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasy I udały się do Kwidzyna do Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa. Na miejscu sympatyczne Panie przeprowadziły z dziećmi  warsztaty oraz oprowadziły po okolicy przylegającej do terenu, na którym mieści się siedziba Stowarzyszenia. Na warsztatach dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania filtru do wody, by później móc sprawdzić jego działanie przepuszczając przez niego zabrudzoną wodę. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w warsztatach, cierpliwie wykonywały poszczególne etapy, o których mówiła prowadząca, a przede wszystkim cieszyły się, że mogą przeprowadzać doświadczenie samodzielnie.

Czytaj więcej: warsztaty w Kwidzynie


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga