Konkurs polonistyczny

KONKURS POLONISTYCZNY W KLASIE II

11 maja 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie „MISTRZA ORTOGRAFII ”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy polonistycznej oraz utrwalenie przyswojonych wiadomości. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań ortograficznych oraz uzdolnień uczniów.

Mistrzem ortografii a tym samym miejsce:

I zajął Błażej Nienadowski,

II miejsce Igor Zawadzki,

III miejsce Kacper Chudzik.

Wszystkim pozostałym uczestnikom, także bardzo mocno gratuluję!

 

Wychowawca klasy II- Ewa Gorczyca

 

Powiatowy Finał BRD

POWIATOWY FINAŁ BRD 2018

W dniu 26 kwietnia w Czerninie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju  uczestniczyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Herdzik, Zuzanna Gorczyca, Jakub Czerwiec, Kacper Zawadzki. Uczniowie pod bacznym okiem Pani Haliny Sielawy stanęli do rywalizacji z  innymi drużynami, mistrzami gmin z powiatu sztumskiego. Turniej był trudny, zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na torze przeszkód ( wyjątkowo trudny) oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, potem były testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i rozwiązywanie skrzyżowań. Nasi uczniowie zajęli drużynowo I miejsce pokonując drużyny z innych gmin. Indywidualnie też zabraliśmy do Naszej Szkoły cztery pierwsze miejsca. Zuzanna Gorczyca zajęła III miejsce, Kacper Zawadzki IV, Natalia Herdzik I , Jakub Czerwiec II.   

Całą czwórkę czeka wojewódzki turniej dwudniowy w Garczynie koło Kościerzyny, tam reprezentować będą nasz powiat sztumski

D:\ZDJECIA SZKOŁA\BRD POWIAT 2018\DSC_0273.JPG

Czytaj więcej: Powiatowy Finał BRD

Dzień Ziemie 2018

DZIEŃ ZIEMI 2018


W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w dniu 25 kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Alina Rodziewicz - Kierownik zespołu ds. dydaktycznychParku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskichz siedzibą w Jerzwałdzie. Wystąpiła z ciekawą prelekcją pt. „Z wizytą w gnieździe bociana” . Wszyscy słuchaliśmy i oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem. Następnego dnia aby podkreślić wagę tego święta i odrobinę poprawić klimat  uczniowie klasy VI posadzili na posesji szkolnej 30 świerków.

Czytaj więcej: Dzień Ziemie 2018

Gminny Turniej BRD 2018

GMINNY TURNIEJ BRD 2018 ROZSTRZYGNIĘTY


12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Myślicach zorganizowaliśmy Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla czterech drużyn. Były to drużyny ze Szkoły Podstawowej z Myślic, Szkoły Podstawowej ze Starego Dzierzgonia i Gimnazjum Publicznego   w Przezmarku.

Turniej składał się z czterech konkurencji: testu wiedzy, gdzie zawodnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Test skrzyżowania, który składał się z 10 pytań. Trzecią konkurencją był rowerowy tor przeszkód, który składał się z 12  przeszkód. Następną konkurencją było udzielenie poszkodowanemu pomocy przedmedycznej, za którą można było otrzymać 20 punktów. Podsumowanie wymienionych konkurencji ustaliło wynik drużyn oraz wyniki indywidualne. Nasze drużyny zajęły I i II miejsce. Również zawodnicy  indywidualnie zdobyli wysokie miejsca.

Czytaj więcej: Gminny Turniej BRD 2018

KONKURS PLASTYCZNY KWIECIEŃ 18

KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 13.04.2018 w Sztumskim Centrum Kultury został rozstrzygnięty  XXII konkurs plastyczny na temat „ Jak pomagać i ochraniać zwierzynę
w lesie i na polach”. Z naszej szkoły została wytypowana Martyna Skowronek z II klasy.  Uczennica otrzymała wyróżnienie i wspaniałą nagrodę rzeczową. Gratuluję sukcesu i powodzenia w kolejnych konkursach plastycznych.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY KWIECIEŃ 18


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga