Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

SMACZNA TRADYCJA -

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


Jest w naszej szkole bardzo smaczna tradycja - rokrocznie we wrześniu  obchodzimy Dzień Ziemniaka. Kolory i zapachy, które królują wtedy w na korytarzu, aż trudno opisać. Młodsze klasy I - III prezentują swoje stoisko, a na nim wspaniałe jesienne kompozycje oraz mnóstwo dorodnych owoców i warzyw.

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka 2018

Powiatowy Turniej Szachowy 2018

POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY 2018


27 września Szkoła Podstawowa w Myślicach była gospodarzem Powiatowego Turnieju Szachowego. W imprezie uczestniczyły zespoły ze szkół w Myślicach, Przezmarku oraz Mikołajek Pomorskich. Były to zawody drużynowe rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci dla uczniów klas 0-6 oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla starszych.

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Szachowy 2018

Wymiana pocztówkowa

WYMIANA POCZTÓWKOWA


No i zaczęliśmy….

Pani Ewa wraz z nami- klasą III zaczęła przygodę „pocztówkową”. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla nas-dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród naszego młodszego pokolenia, dlatego wspólnie wpadliśmy na pomysł takiej komunikacji z uczniami z terenu całej Polski.

Czytaj więcej: Wymiana pocztówkowa

Sprzątanie Świata 2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

C:\Documents and Settings\LB\Pulpit\sprzątanie.jpg

W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2018

Dzień Kropki

DZIEŃ KROPKI W KLASIE III

Dnia 14 września w klasie III obchodziliśmy nietypowe święto o nazwie- „Dzień kropki”. Choć na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki przypada 15 września, a w tym roku jest to sobota postanowiliśmy wyprzedzić czas i wspólnie pobawić się twórczo w myśl głównej bohaterki. Święto ma na celu pobudzać nas do kreatywnego myślenia, odwagi i wspólnej zabawy w tworzeniu rzeczy dotąd niemożliwych.

Czytaj więcej: Dzień Kropki


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec