75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Dnia 26 września 2014 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Był on poprzedzony omówieniem faktów, związanych z wydarzeniami rocznicowymi, na zajęciach historii. W tym dniu w szkole panowała uroczysta atmosfera: uczniowie w galowych strojach, flagi biało – czerwone na budynku szkoły, wszystko to dodawało obchodom powagi.

 

Czytaj więcej: 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Sprzątanie Świata 2014


Już po raz 21 rusza największa ekologiczna akcja ekologiczna   „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014” Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. „Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Uczniowie naszej  szkoły również aktywnie włączyli się w tą akcję. Sprzątanie rozpoczęliśmy od własnego podwórka, uczniowie klas młodszych zadbali o estetykę naszej posesji. Klasy IV – VI segregując odpady sprzątały Myślice.

Sprzątanie Świata - Polska = razem możemy więcej!

Opracowała: Urszula Butkiewicz

Zdjęcia: Radosław Czob 

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba