Konkurs matematyczny

KONKURS MATEMATYCZNY


04 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II wzięli udział w klasowym konkursie „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz utrwalenie przyswojonych wiadomości. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.

Mistrzem tabliczki mnożenia w klasie II został Błażej Nienadowski zajmując I miejsce z maksymalną ilością punktów do zdobycia!

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny

Turniej Ppoż 2018

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM 2018”

 Dnia 23 marca 2018r. w Gimnazjum Publicznym im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku odbył się  Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.  ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest: popularyzowanie przepisów pożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Myślic i Starego Dzierzgonia oraz Gimnazjum Publicznego im. Zygmunta Steinborn w Przezmarku.  Zmagania rozpoczęły się od rozwiązania testu pisemnego zawierającego 25 pytań, który był przepustką dla pięciu uczniów z każdej kategorii wiekowej do finału ustnego. Uczestnicy finału losowali pytania teoretyczne, na które udzielali odpowiadali za każdą dobrą odpowiedź otrzymywali od 0 do 3 punktów. Wiedza uczestników była tak duża, że do wyłonienia zwycięzców komisja musiała zorganizować dogrywki.

C:\Users\Halina\Desktop\Nowy folder (5)\DSC_0259.JPG

Czytaj więcej: Turniej Ppoż 2018

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2018

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2018

21 marzec – Pierwszy Dzień Wiosny i chociaż za oknem pogoda przypominająca zimę to w Szkole Podstawowej w Myślicach tchnęło pierwszymi promieniami słońca. Uczniowie klasy 7 przygotowali z tej okazji inscenizację, w której wykorzystano między innymi najpiękniejsze utwory o wiośnie. Występ przypomniał tradycję związaną z Dniem Wagarowicza.

Konkurs Przyrodniczy

KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY


W dniu 15 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły (Izabela Abramczyk, Gabriela Filip, Bartosz Karwowski i Dawid Przewłocki) wyłonieni podczas konkursu szkolnego wzięli udział w II etapie XXIII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej pod hasłem „Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych”, który odbył się w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Iławie. Konkurs organizowany był przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie.

Czytaj więcej: Konkurs Przyrodniczy

Konkurs Mistrz Kaligrafii

KONKURS MISTRZ KALIGRAFII


 

W klasie I w Szkole Podstawowej w Myślicach odbył się Konkurs kaligrafii”, który miał na celu:

  • rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

  • rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

  • kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju

  • odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Czytaj więcej: Konkurs Mistrz Kaligrafii


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Września 2018
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga