Wizyta Sokolnika

 

 

WIZYTA SOKOLNIKA

Młody jastrząb. Fot. Cezary KorkoszSokolnictwo to sztuka układania ptaków i polowań z nimi. Stanowi jedyną metodę łowów, która przetrwała niezmieniona od tysięcy lat. Na pewno dobre sokoły były kiedyś warte tyle, co koń czystej krwi arabskiej, a Królestwo Polskie było niegdyś potęgą w sokolnictwie - po ptaki zjeżdżali do nas kupcy z całej Europy.

Czytaj więcej: Wizyta Sokolnika

Wyjazd na lodowisko

WYJAZD NA LODOWISKO I DO KINA


 7 lutego 2019 roku uczniowie klas 4-8 SP w Myślicach wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Elbląga. Wyjazd obejmował wizytę w kinie i na lodowisku. Po seansie filmowym, który co niektórym uczniom wyciskał łzy z oczu, była przerwa na posiłek i zakupy w Galerii. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na lodowisko. Chociaż nie wszyscy potrafili na łyżwach jeździć, to próbowali swoich sił przy pomocy pingwinków. Zmęczeni, ale  też zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wyjazd do teatru

WYJAZD DO TEATRU


Wyjazd do Teatru im. Aleksandra Sewruka odbył się 27.02.2019. Po dotarciu na miejsce i kupieniu biletów udaliśmy się do sali, w której miała rozegrać się sztuka.

Usiedliśmy na fotelach i czekaliśmy, aż coś się wydarzy.

Czytaj więcej: Wyjazd do teatru

Zabawa Karnawałowa 2019

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Po ciężkiej pracy w I okresie nauki uczniowie oraz przedszkolaki Szkoły Podstawowej w Myślicach  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek – 8 lutego, tradycyjnie tuż przed feriami.

Czytaj więcej: Zabawa Karnawałowa 2019

wizyta policji

POLICJA Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE


Na dwa dni przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej w Sztumie  na pogadance na temat „Bezpieczeństwa zabaw podczas ferii zimowych”

Czytaj więcej: wizyta policji 


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Września 2019
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław,
Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna,
Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.
Zodiak: Panna